PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY
IV MIĘDZYNARODOWYCH MUZYCZNYCH ZMAGAŃ SENIORÓW
(6-7.10.2018)

W dniu 6 października 2018 roku, jury w składzie:
dr hab. Benedykt Odya – przewodniczący

Dorota Serwa – członek jury

dr hab. Iwona Wiśniewska-Salamon – członek jury

wysłuchało prezentacji 13 zespołów w 3 regulaminowych kategoriach konkursu.

 

WYNIKI KLASYFIKACJI KONKURSOWEJ:

KATEGORIA – ZESPOŁY WOKALNE:
wyróżnienie Zespół Wokalny SWOJACY z Mirosławca, instruktor Bartek Michalczyk

III miejsce ex aequo

Zespół Wokalny JARZĘBINA z Hanek, instruktor Bartek Michalczyk

Zespół Wokalny FANTAZJA z Kamienia Pomorskiego pod dyrekcją Jolanty Przybycień

II miejsce Zespół Wokalny BRZOZOWIACY z Brzozy pod dyrekcją Jana Chęsy

I miejsce nie przyznano

 

KATEGORIA – CHÓRY JEDNORODNE
wyróżnienie Chór Kameralny Polickiego UTW pod dyrekcją Marty Pyry

III miejsce nie przyznano

II miejsce ex aequo

RETRO CAFE z Czerwonaka pod dyrekcją Remigiusza Wojciechowskiego

Chór Żeński KANON ze Szczecina pod dyrekcją Neli Urant

I miejsce Żeński Chór GAUDEAMUS Gminy Wejherowo pod dyrekcją Marka Rogalskiego

 

KATEGORIA – CHÓRY MIESZANE

III miejsce Unio Coral Centre i Energia de la Roca del Valles pod dyrekcją Lucii Beresovej

II miejsce ex aequo

Chór CANTORES COLABREGAE z Kołobrzegu pod dyrekcją Walerii Żuławnik i Danuty Piotrowskiej

Kaszubski Regionalny Chór MORZANIE z Dębogórza pod dyrekcją Pawła Nodzaka

I miejsce Nauczycielski Chór MELODIA z Myśliborza pod dyrekcją Bogdana Komorowskiego

 

NAGRODA SPECJALNA ZA NAJELEPIEJ WYKONANY UTWÓR KOMPOZYTORA ZAGRANICZNEGO:

Chór Żeński KANON ze Szczecina za utwór Sleep baby sleep Normana Bella

NAGRODA SPECJALNA ZA NAJLEPIEJ WYKONANY UTWÓR A CAPPELLA:
Chór im. Ignacego Jana Paderewskiego z Szamocina za utwór Szła dzieweczka Antoniego Grefa

NAGRODA SPECJALNA ZA NAJLEPIEJ WYKONANY UTWÓR LUDOWY LUB INSPIROWANY FOLKLOREM POLSKIM:
Unio Coral Centre i Energia de la Roca del Valles za utwór W mojem ogródecku Tadeusza Szeligowskiego

NAGRODA SPECJALNA ZA NAJLEPIEJ WYKONANY UTWÓR PATRIOTYCZNY:

Nauczycielski Chór MELODIA z Myśliborza za utwór Hola chłopcy

Żeński Chór GAUDEAMUS Gminy Wejherowo za utwór Polonez Kaszuby Antoniego Sutowskiego

 

GRAND PRIX

Chór im. Ignacego Jana Paderewskiego z Szamocina pod dyrekcją Tomasza Wyrzykowskiego

 

image_pdfimage_print