Poznańskie Senioritki

Chór Kameralny Poznańskie Senioritki – powstał w 2014 roku z inicjatywy dyrygentki Ewy Wodzyńskiej skupiając panie w wieku senioralnym z całego Poznania i okolic. Główną ideą jaka przyświeca chórowi to czerpanie radości ze wspólnego muzykowania i dzielenie się tą radością z innymi. W repertuarze można usłyszeć pieśni z całego świata – m.in. afrykańskie, amerykańskie, hiszpańskie, hebrajskie, rosyjskie i oczywiście polskie. Ciekawe aranżacje oraz kolorowe stroje i zabawne gadżety budzą wielkie zainteresowanie odbiorców.. Zespół, dzięki ogromnemu zaangażowaniu chórzystek i dyrygentki  oraz ogromnej dbałości o szczegóły wykonawcze rozwija się się zajmując coraz wyższe lokaty na festiwalach i konkursach chóralnych. Do najbardziej prestiżowych  można zaliczyć:

 

  • I miejsce w konkursie zespołów senioralnych Bitwa na Głosy Poznań (maj 2017)
  • udział Zespołu w IX Ogólnopolskich Juwenaliach III wieku w Warszawie; w tej ogromnej imprezie w rożnych kategoriach wzięło udział ponad 3500 uczestników,. Senioritki zostały docenione przez profesjonalne jury i zajęły III miejsce w kategorii CHÓRY (czerwiec 2016)
  • Zajęcie I miejsca w VII Międzypowiatowym Przeglądzie Twórczości Seniorów w Trzemesznie (czerwiec 2016)
  • występ Senioritek jako gość specjalny w Dolnośląskim Przeglądzie Artystycznie zakręconych Seniorów we Wrocławiu (luty 2016)

Chór bardzo aktywnie koncertuje również w całej Wielkopolsce: od początku istnienia (czyli w ciągu 2.5 roku) dał w sumie 60 koncertów. Widownię stanowią zarówno małe dzieci jak i młodzież, dorośli czy seniorzy.

Chór zrealizował swój autorski projekt, który był laureatem konkursu „Seniorzy w akcji”.

Repertuar konkursowy:

Batumi – oprac. Ewa Wodzyńska

A on mnie nrawitsia – oprac. Ewa Wodzyńska

Viva la feria – oprac. Ewa Wodzyńska

Idzie dysc – melodia ludowa

Cantar! – Jay Althouse