adoramus - swiebodzin

Międzyparafialny Chór „Adoramus” liczy 32 osoby i kontynuuje  tradycje chóru założonego przy parafii  Św. Michała pod koniec lat czterdziestych ubiegłego wieku. Śpiewamy pieśni religijne   we wszystkich świebodzińskich kościołach  na mszach świętych, nabożeństwach, ślubach i chrzcinach, bierzemy także udział w obchodach  świąt państwowych.

Występowaliśmy również poza Świebodzinem, m. in. w kościołach w Łagowie, Gorzowie Wlkp., w Rokitnie i innych,  uczestniczyliśmy w przeglądach i konkursach chórów w Głogowie, Sulęcinie i Zielonej Górze. Mieliśmy również okazję występować za granicą – w Hengelo (Holandia) i we Friesoythe (Niemcy). Ostatnio chór zdobył „Brązową Muchę” na Międzyrzeckiej Uczcie Chórów Amatorskich. W zeszłym roku, zakwalifikowaliśmy się i braliśmy udział w VII Ogólnopolskim Konkursie „ARS LITURGICA” pod patronatem Metropolity Gnieźnieńskiego, Prymasa Polski

 

Jesteśmy chórem amatorskim, tworzymy zespół o bardzo dużej rozpiętości wiekowej (od 20 do 80 lat), reprezentujemy  różne zawody  i środowiska, a łączy nas zamiłowanie do śpiewu.

Próby chóru odbywają się raz w tygodniu. Począwszy od stycznia 2013r. chór prowadzi organista z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie – Zygmunt Miecznik.

Kategoria: chóry mieszane

Repertuar konkursowy:

Locus iste – Anton Bruckner

Pieśnią wesela – Antoni Szuniewicz

Modlitwa o pokój – Norbert Blacha

Jezu ufam Tobie – Paweł Bębenek