Chór Lutnia Nova miasta Aleksandrów Kujawski

Założony w styczniu 2013 roku chór Lutnia Nova miasta Aleksandrów Kujawski jest spadkobiercą działającego przez kilkadziesiąt lat w tym mieście chóru Lutnia. Pomimo krótkiego okresu swojej działalności, chór Lutnia Nova dał się poznać jako dojrzały wvkonawca i odtwórca pieśni o różnym charakterze. Corocznie uświetnia swoimi występami miejskie uroczystości związane z obchodami świąt państwowych takich jak obchody Dnia Niepodległości czy Konstytucji 3 Maja, świąt patrona miasta oraz innych uroczystości lokalnych.
Do czerwca 2015 roku chór pracował pod dyrekcją prof. Czesława Grajewskiego.
Od września 2o15 poszerza swoje umiejętności pod kierownictwem Kai Potrzebskiej, absolwentki Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
W repertuarze chóru znajdują się polskie pieśni patriotycze, utwory sakralne, a także utwory muzyki ludowej i rozrywkowej.
Do ostatnich sukcesów chóru należą: srebrny dyplom w I Międzynarodowym Konkursie Chóralnym Cantu Gaudeamus w Białymstoku w październiku 2017 roku; złote pasmo, Grand Prix dla najlepszego chóru i nagroda dla najlepszego dyrygenta w I Ogólnopolskim Festiwalu 50+ w Wejherowie w maju 2016 oraz II miejsce w III Przeglądzie o Kryształowego Anioła prezydenta miasta Torunia w czerwcu 2016. W tym samym roku chór został uhonorowany nagrodą Zarzdu Powiatu Aleksandrowskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej .

Kategoria: chóry mieszane

Repertuar konkursowy:

Tebe poem – Dmitry Bortniansky

Ave Maria – Julio Dominguez

Zielony mosteczek – oprac. Henryk Wereda

Piosenka o ciptaszku – oprac. Czesław Grajewski

image_pdfimage_print