Droga Pani Iwono,
Chór Apasjonata, Wrocław
dziękujemy za niezapomniany pobyt w Szczecinie. Jesteśmy pełni uznania dla Pani i całej ekipy organizującej Festiwal, która stworzyła serdeczną atmosferę. Wielki szacunek za formułę, w której wszystkie chóry biorące udział w zmaganiach zostały w jakiś sposób wyróżnione i poczuły się wyjątkowo. „Apasjonata” wracała w każdym razie do Wrocławia w znakomitych nastrojach. Poziom chórów senioralnych był w tym roku naprawdę wysoki, tym bardziej cieszymy się z otrzymanych nagród. Chórzyści byli autentycznie przeszczęśliwi. Obfotografowali dokładnie nasze trofea z każdej strony i w świat poszły setki MMS-ów i wróciły setki gratulacji. Szczęście i zadowolenie chórzystów – bezcenne:)

Dziękuję i pozdrawiam – Bartosz Jurgo
Wrocław

Witam najpiękniej Droga Iwonko!

Nauczycielski Chór Melodia, MyślibórzJuż prawie miesiąc upłynął od wspaniałych, niezapomnianych Muzycznych Zmagań, a my, chórzyści Melodii, nadal jesteśmy pod ich urokiem. To, co nas najbardziej oczarowało – to wspaniała atmosfera Festiwalu. Nie czuło się rywalizacji, każdy występ przyjmowany był z aplauzem. Nawiązywały się serdeczne kontakty, wszędzie widać było życzliwe uśmiechy, sympatyczne gesty. To było cudowne święto muzyki i śpiewu!
To Twoja, Najmilsza, Wspaniała Iwonko zasługa! Potrafiłaś tak przeprowadzić tę trudną organizacyjnie imprezę, że wszystko działało bezbłędnie a wszyscy uczestnicy byli zachwyceni. Dzięki, gorące dzięki!
Cieszymy się, że wkrótce będziemy mogli osobiście podziękować Ci za Twoją wiedzę, niezwykły dar słowa, piękno głosu, osobisty urok i charyzmę. Oczekujemy Cię w zawsze w Myśliborskim Ośrodku Kultury. Do zobaczenia!!!

Niziutko się kłaniam, najserdeczniej pozdrawiam. Jagoda Bryk

Po IV edycji festiwalu:

Szanowna Pani Profesor,
Szamocin
choć  minął miesiąc od zakończenia 4. Międzynarodowych Muzycznych Zmagań Seniorów, ciągle jesteśmy  pod ich wrażeniem : idei, rozmachu  i naturalnego – rzadko dziś występującego – ciepła. Mamy pełną świadomość ( i już wiedzę ), iż za tym wszystkim stoi Osoba, której  pasją i życiem jest najpiękniejsza ze sztuk – muzyka, i która ten dar niebios nieustannie  ucieleśnia.  Tą wspaniałą osobą jest Pani Profesor. Dzięki  Pani mogliśmy także i my „zaistnieć” w chóralnych  zmaganiach ludzi  „50+”. Nie chodzi li tylko o końcowe rozstrzygnięcia, ale o przeżycie czegoś pięknego, niepowtarzalnego – czegoś, co dało nam przysłowiowego „kopa”  do dalszego „senioralnego działania”. Za wszystko to, chcielibyśmy Pani Profesor mocno –  i to mocno – podziękować.

W imieniu  szamocińskiego Chóru im. I.J.Paderewskiego
Jan Kołodziejewski

Pani Iwono  w imieniu zespołu ” Fantazja” i swoim własnym przekazuję serdeczne podziękowania
fantazja kamien pomorski
za życzliwe przyjęcie za wspaniałą  atmosferę towarzyszącą Muzycznym Zmaganiom. Cieszymy się bardzo że mogliśmy uczestniczyć w takim  wspaniałym przedsięwzięciu.  Życzymy  dużo zdrowia i dalszych wspaniałych osiągnięć.

Leonarda Rakiej zespół „Fantazja” z  Kamienia Pomorskiego

 

 

Najmilsza, Wspaniała, Niezwykła Pani!
Nauczycielski Chór Melodia Myślibórz
To była cudowna, niezapomniana Impreza! Oszałamiająca rozmachem, bogactwem i różnorodnością. Nikt, absolutnie nikt się nie nudził. Każdy znalazł dla siebie coś zachwycającego. Wszystko: muzyka, śpiew, prelekcje, stoiska były na najwyższym poziomie!
Nas, oczywiście, najbardziej pochłaniały Zmagania. Z zachwytem słuchaliśmy  znakomitych chórów. To było naprawdę doborowe Towarzystwo! To wielka radość znaleźć się w tak zacnym gronie!
Werdykt Znakomitego Jury był dla nas wielką, cudowną nagrodą. Ogromnie się cieszymy, że nie zawiedliśmy. To dla nas zaszczyt, że mogliśmy zaprezentować się przed Ludźmi znającymi i kochającymi śpiew chóralny. Wielkie dzięki!
Kochamy Cię, Droga, Cudowna Iwonko! Masz w nas swoich dozgonnych fanów i wielbicieli!
Niziutko się kłaniam. Twoja największa wielbicielka Jagoda (Nauczycielski Chór MELODIA z Myśliborza)

Po III edycji festiwalu:

Międzynarodowe Muzyczne Zmagania Seniorów 2017 zakończone, uff!!!!
chor-gaudium-glogow
Za nami próby, zmęczenie, emocje, stres… I to wszystko po to, aby wypaść jak najlepiej. Ale teraz jest już po wszystkim… któż by o takich drobiazgach myślał.
Czerpmy zapał od Pani Iwony.
Jej to właśnie i jej dziewczynom, Uli Żmijewskiej, Marcie Jędrzejewskiej i Marzenie Więch zawdzięczamy, że możemy się spotkać z ludźmi kochającymi – tak jak my – muzykę i śpiew. Zapał Pani Iwony, jej temperament, energia i pasja są zaraźliwe!
A te wieczorne spotkanie integracyjne wszystkich chórów jest wspaniałym pomysłem. Dlatego my, pomimo trudów podróży i przeróżnych dolegliwości ciągniemy do Szczecina jak ćmy do światła.
Jesteśmy młodzi duchem i tą młodością inspirujemy dyrygentów, by pod ich kierunkiem doskonalić swoje umiejętności.
Przed nami IV Międzynarodowe Muzyczne Zmagania Seniorów czyli znowu próby, zmęczenie, emocje, stres, ale i olbrzymia radość… ale o koszty się nie martwimy bo nasz sponsor ZUS z pewnością pomoże.
„Płomień rozgryzie malowane dzieje, skarby spustoszą złodzieje, pieśń pójdzie cało”, A. Mickiewicz

Do zobaczenia za rok.
Chórzyści głogowskiego GAUDIUM

Pare slow od moich chorzystow:
SINGfonia
Bardzo chcielibysmy podziekowac za przyjecie i goscine podczas Festiwalu Miedzynarodowe Muzyczne Zmagania Seniorow.
Daliscie nam poczucie szczerej, prawdziwej i wielkiej sympatii. Nawet jesli dzielila nas bariera jezykowa, bylismy polaczeni jezykiem, ktory jest dla wszystkich uniwersalny i ktory kochamy – muzyka. Na zawsze zapamietam obraz dziewczyny (Uli), ktora nas tak wzruszona zegnala w dniu odjazdu. Dziekujemy za wszystko.
Dolores Perez

Dziekujemy za wspaniale przyjecie i opieke, ktora nas otoczyliscie. Czulam sie jak w domu, dzieki wspanialej organizacji festiwalu, jak i rowniez dzieki innym chorzystom.
Paquita Berenguel

Chcialabym pogratulowac organizatorom festiwalu, ktorzy stworzyli wspaniale warunki do dzielenia sie muzyka i radoscia ze spiewania. Wielkie dzieki za przyjecie. W kazdym momencie czulismy sie milo widziani, kochani i doceniani. Wasza przyjazn na zawsze zostanie w naszych sercach. No i swietnie sie bawilismy!
Pepi Fraga

Chcialbym podziekowac naszej dyrygentce, ze zabrala nas na tak wspanialy festiwal. Pani Iwonka przywitala nas z usmiechem od ucha do ucha, ktory sie do nas przykleil i nie opuszczal nas podczas calego festiwalu. Muzyka jest jak deszcz, ktory na nas spada i spowoduje, ze w srodku nas wszystkich rosnie chec dzielic sie nia i dzielic sie radoscia ze wszystkimi ludzmi na swiecie. Festiwal w nas zostawil niezapomniane wspomnienia. Bardzo dziekuje wszystkim, ktorzy sie podzielali na jego organizowaniu za to wspaniale przezycie.
Quim Colobran

Absolutnie podzielam wszystko co napisali moi chorzysci. Bylo to wspaniale przezycie po wszytkich stronach Iwonko. Caly czas czulismy sie jak w domu, pod ciepla kolderkou, w kochajacych ramionach. Bardzo Ci za to dziekuje. Bardzo bardzo. Jest wspaniale, ze stworzylas przestrzen, gdzie chory seniorow nie traktuje sie poblazliwie, z przymruzeniem wszystkich oczu, bo przeciez co oni moga. Na zmaganiach mozemy wszyscy czuc sie tak samo jak chory akademickie, chory mlode… liczy sie muzyka, podejscie, radosc… i to przeciez nie zna wieku. Bardzo Ci dziekuje.

Lucia Beresova

????????????????????????????????????
Ogromna radość z wygranej – zdobyliśmy Grand Prix!. I to wspaniałe uczucie – móc zmierzyć się z chórami składającymi się z osób w podobnym wieku.

Wszyscy uczestniczący w Międzynarodowych Muzycznych Zmaganiach Seniorów są świadectwem, że jesień życia może być kolorowa, pełna pozytywnej energii i przede wszystkim rozśpiewana.

Organizatorzy konkursu już po raz trzeci stworzyli seniorom taką szansę. Jakaż to ogromna mobilizacja dla chórzystów i dyrygentów, długie przygotowania, czasami bardzo daleka i kosztowna podróż. Ale warto! Spotkać takich samych, albo jeszcze większych pasjonatów muzyki, oglądać ich występy i w końcu bawić się wspólnie podczas wieczoru integracyjnego.

Wspaniałą atmosferę, w jakiej odbywały się Zmagania, zagwarantowały niestrudzone, pełne energii i tryskające humorem organizatorki tego wydarzenia – panie Iwona Wiśniewska-Salomon i Urszula Żmijewska.

Składamy im serdeczne podziękowanie i życzymy równie udanych kolejnych edycji konkursu.

Barbara Żbikowska – Warszawski Chór Polonia

„Muzyka to sztuka cieszenia się i smucenia bez powodu”
– Tadeusz Kotarbińskiunisono szprotawa
Na konkurs Międzynarodowe Muzyczne Zmagania Seniorów przyjechaliśmy zmęczeni i lekko zestresowani…tutaj zjechali ludzie „ze świata” a my…z tak małej  miejscowości…no, cóż, skoro nas zakwalifikowano, to zaśpiewamy…

Pierwsze „lody puściły” podczas koncertu towarzyszącego w muzeum. Występowaliśmy tam z chórami z Poznania. Całkiem fajni ludzie..:)

Natomiast olbrzymi ładunek radości, życzliwości i serdeczności uwidocznił się na spotkaniu integracyjnym, gdzie oprócz wspólnych śpiewów mogliśmy uzupełnić wiedzę o uczestnikach konkursu, ich dyrygentach oraz usłyszeć śpiewy poszczególnych chórów…

Wspaniałe było również to, że przed ogłoszeniem wyników konkursu…mogliśmy wsłuchać się w fantastyczny śpiew jego uczestników…oraz usłyszeć, wywołujący „gęsią skórkę” hymn Katalonii w wykonaniu Chóru Symfonia de Barcelona.

Cieszymy się bardzo, że mogliśmy  uczestniczyć w tak wspaniałym przedsięwzięciu…:)

Chór Unisono ze Szprotawy

O II edycji festiwalu:

img_8668
„Po raz kolejny miałam zaszczyt uczestniczyć w tak ważnym i potrzebnym dla starszych, utalentowanych ludzi wydarzeniu artystycznym jakim jest druga edycja festiwalu pn. Międzynarodowe Muzyczne Zmagania Seniorów w Szczecinie. Wykonawcy, którzy podjęli się zmagań artystycznych i integracji z innymi zespołami, świadczy o zapotrzebowaniu organizacji takiego przedsięwzięcia. Wystarczy wymienić województwa ( zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie, dolnośląskie, śląskie, łódzkie, kujawsko-pomorskie, pomorskie. Brandenburgia (Niemcy) – jakie spektrum zainteresowania niesie ten festiwal. I echem odbija się poza granice kraju.
Organizatorzy festiwalu: Fundacja Morze Kultury z panią prezes Iwoną Wiśniewską-Salamon i jej młodszymi współpracownikami wykazali się niezwykłym zaangażowaniem, pozwalając nam przeżyć w aktywny artystycznie sposób pobyt w Szczecinie. Dziękujemy za rezerwację biletów oraz umożliwienie uczestnictwa w koncercie w Filharmonii Szczecińskiej. Dziękujemy za sprawne przeprowadzenie przesłuchań konkursowych, Dziękujemy za możliwość zaprezentowania naszych umiejętności podczas koncertów towarzyszących II edycji festiwalu w takich miejscach miasta Szczecina i województwa zachodniopomorskiego, w których nigdy by nam się nie zdarzyło wystąpić. Wspólna biesiada na kilkaset osób, występy na luzie każdego z zespołów w Domu Kultury „Słowianin” to już mistrzostwo organizacyjne i integracyjne. Dziękujemy za to z całego serca.
Pewnie nie każdy wyobraża sobie ile trzeba włożyć pracy i starań, aby zorganizować tak piękne i bogate we wrażenia artystyczne i wizualne przedsięwzięcie. Oprócz chęci niestety potrzebne są środki finansowe chociażby na nagrody, druk plakatów, dyplomów, folderów, honorariów dla Jury, itp. W związku z tym zwracam się ja, Danuta Kaczmarek – dyrygent zespołu śpiewaczego Gubińskie Łużyczanki i niemieckiego Chóru Seniora do samorządów zespołów i chórów, które zechcą przyjechać na trzecią edycję, jak również do władz samorządowych Szczecina – kontynuujcie ten zamysł festiwalowych Zmagań Seniorów. Pozwólcie nam powracać do Waszego pięknego miasta Szczecina. A my Wam się odwdzięczymy licznymi koncertami!!!
Pewnie się zdziwicie, że to właśnie ja napisałam komentarz podsumowujący II MMZS ( przecież każdy może więc piszcie, piszcie…). A to dlatego, że jestem niezmiernie dumna, iż z mojego miasta Gubina, macie Państwo w Szczecinie tak wspaniałą, zaangażowaną, wykształconą G u b i n i n i a n k ę , panią dr hab. Iwonę Wiśniewską-Salamon, prof. UZ i ZUT ( szkoda wielka, że nie mieszka w Gubinie!) która oddaje nam – S e n i o r o m serce na dłoni, dzieli się swoją wiedzą, doświadczeniem oraz umacnia NAS w tym, że potrafimy rozwijać swoje zdolności, pięknie się bawić, integrować, poznawać nowe miejsca, ludzi, po prostu – czerpać radość z życia.
Jeszcze raz dziękujemy organizatorom za II Międzynarodowe Muzyczne Zmagania w Szczecinie.
PS. Pozdrawiam wszystkie chóry i zespoły. Wszystkim seniorom życzę dużo zdrowia, także mobilizacji do aktywności w różnym wymiarze. Warto!!!”


Danuta Kaczmarek, kierownik Zespołu Wokalnego GUBIŃSKIE ŁUŻYCZANKI

Dobry wieczór,chor-butw-wrzosy-jesieni

Chcę tą drogą w imieniu członków chóru Wrzosy Jesieni i swoim własnym podziękować za przemiły pobyt w Waszym mieście. Jesteście mistrzami organizacji, a miejsca, w których nas gościliście, są przepiękne. Chcielibyśmy mieć kiedyś możliwość poznania innych atrakcji Szczecina, na co zawsze brakuje czasu.

Przegląd chórów pozwala na porównanie i weryfikację własnych osiągnięć i motywuje do dalszej pracy. Dziękujemy za możliwość posłuchania ich w zmaganiach konkursowych i koncertach towarzyszących.  Jest to świetny pomysł. Było pięknie!

Raz jeszcze dziękujemy i mamy nadzieję do zobaczenia  za rok.


Chór Wrzosy Jesieni i Monika Woleńska

Serdecznie dziękuję za gratulacje, w imieniu swoim i całego Zespołu Chóralnego „Wrzosy Jesieni” z Panią Dyrygent na czele!Rzeczywiście, Szczecin jest pięknym, radosnym i do tego rozśpiewanym miastem.Zawsze będziemy wracać myślami do wspaniałych chwil spędzonych z Wami…Muzyczne Zmagania Seniorow, to „strzał w dziesiątkę”…To niepowtarzalne emocje, „zdrowa” rywalizacja, wzajemny doping… i okazja do posłuchania innych Chórów.Poziom tegorocznego Zmagania, był wysoki, tym bardziej cenimy sobie zdobycie dwoch tak waznych nagród.Jeszcze raz dziękujemy za „ciepłe” przyjecie i cudowną atmosferę w czasie spotkań!.
Bralam udział wraz z Chórem Bytomskiego UTW:”Wrzosy Jesieni”, pod Dyrekcja P.Moniki Woleńskiej, w II  Międzynarodowych Muzycznych Zmaganiach Seniorów w Szczecinie i w pełni zgadzam sie z wypowiedzią P.Danuty Kaczmarek!. Byłam również poprzedniego roku, mam więc porównanie.Obydwa Zmagania były na wysokim poziomie, ale tegoroczne były na nieco wyższym…Nieskromnie dodam, że zostaliśmy Laureatami I-szej nagrody w Chórach Mieszanych oraz zsobyliśmy Nagrodę Publiczności…Jesteśmy bardzo szczęśliwi, nigdy nie zapomnimy pięknych chwil i emocji, jakie dane nam było przeżyć w pięknym mieście Szczecinie z cudowną Pomysłodawczynią Zmagań-p. .Iwoną Wiśniewską-Salamon!.Oby było więcej tak miłych i pożytecznych Spotkań Seniorów!.


Elżbieta Sokalska

Najpiękniej witam!
nauczycielski-chor-melodia-mysliborz
Proszę mi wybaczyć, że raz jeszcze zajmę Pani cenny czas. Jestem tak bardzo szczęśliwa, tak pełna euforii, że muszę dać temu upust!
Nigdy jeszcze nie miałam okazji spotkać tak radosnych,  przyjaznych Ludzi – jak dziś! Obcy, a przecież przesympatyczni Chórzyści z Głogowa i z  Gubina ściskali, obejmowali, gratulowali mi, wszędzie widziałam serdeczne uśmiechy – to było wielkie, cudowne Święto!
To Pani, Droga, Najmilsza Pani Iwono zasługa! Pani potrafi – jak nikt inny! – zintegrować, zjednoczyć, wręcz zbratać Ludzi, jeszcze wczoraj sobie nieznanych. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam swoją malusią cegiełkę dołożyć do Pani wspaniałego, niezwykłego dzieła!
Życzę najserdeczniej dalszych, wspaniałych osiągnięć. I jeszcze proszę przyjąć moje zapewnienie, że z ogromną radością służyć będę w każdej Pani potrzebie.
Pani dozgonna wielbicielka Jagoda


Chór Nauczycielski MELODIA z Myśliborza

Mili Państwo!
chor-soli-deo-naklo
Ostatni weekend (8-9 pazdziernika) spędziłem ze swoim chórem Soli Deo z Nakła nad Notecią w Szczecinie , Policach i Stargardzie ,uczestnicząc w perfekcyjnie przygotowanym festiwalu „Międzynarodowe Muzyczne Zmagania Seniorów”
Moc atrakcji przygotowana przez organizatorów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.Spędziliśmy dwa dni przepełnione koncertami festiwalowymi i konkursowym w pięciu różnych miejscach.
Wszędzie spotykaliśmy sie z ciepłym przyjęciem i równie

ciepłym poczęstunkiem.
Gorąco polecamy wszystkim chórom z Polski i zagranicy ten festiwal.
Przybywajcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!My zapewne tam będziemy w przyszłym roku!
DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Michał Gacka, dyrygent Chóru SOLI DEO z Nakła nad Notecią

O I edycji festiwalu:

<<Bardzo się cieszę, że mogłam z moimi podopiecznymi – zespołem śpiewaczym „Gubińskie Łużyczanki” (woj. lubuskie) uczestniczyć w „Międzynarodowych Muzycznych Zmaganiach Seniorów” w Szczecinie. Zastanawiałyśmy się, czy warto jechać taki kawał drogi i czy

Panie wytrzymają emocje, które towarzyszą wykonawcom w tak prestiżowym festiwalu. Wszak wśród naszej „dwunastki” pięć pań jest w grupie wiekowej 80+ a pozostałe 70+ (ja 60+). Nie uwierzycie, jak mobilizuje śpiewanie do życia, odmładza energię, pobudza krążenie i sprawność stawów!!!!. Moje Łużyczanki wyśpiewały w konkursie „radość, młodość, marzenia …….” . Zajęły drugie miejsce i zdobyły nagrodę specjalną za najlepiej wykonany utwór ludowy. Z przyjemnością wzięły udział w koncertach towarzyszących. Po ogłoszeniu wyników najpiękniejszym akcentem była pieśń patriotyczna o Szczecinie. Wzruszyłyśmy się do łez. My też śpiewamy własne piosenki o Gubinie. W powrotnej drodze analizowałyśmy pobyt w Szczecinie. Jednogłośnie stwierdziłyśmy, że B Y Ł O W A R T O !!! My bardzo chcemy być w centrum uwagi, pokazywać te wszystkie talenty, których nie mogłyśmy rozwijać w dzieciństwie (dzieci wojny), jako matki i babcie. Teraz jest taka możliwość pokazać swoje umiejętności właśnie na przeglądach i festiwalach, podnosić swoją wiedzę na UTW, konfrontować się z innymi, poznawać przyjaciół, nawiązywać kontakty. Można by tak pisać, pisać. My Gubińskie Łużyczanki jesteśmy dumne, szczęśliwe, spełnione.Dziękujemy z całego serca, że są tacy ludzie jak Urszula Żmijewska z Fundacji Morze Kultury, prof. Iwona Wiśniewska-Salamon, dyrektor artystyczny festiwalu i wielu innych (ZUT) młodych ludzi, którzy pomyśleli o seniorach i ich intelektualnych i artystycznych potrzebach. Brawo! P.S. Śpiew dodaje nam życia do lat.>>


Danuta Kaczmarek, Zespół Śpiewaczy „Gubińskie Łużyczanki”

<<  Dzień dobry, w imieniu chóru Wrzosy Jesieni i swoim własnym przekazuję i proszę o przyjęcie naszych podziękowań za jakże serdeczne i życzliwe przyjęcie nas w Szczecinie. Wyrażamy nasze najwyższe uznanie za sprawną organizację i wspaniałą atmosferę towarzyszącą Muzycznym Zmaganiom. To była wielka radość i przeżycie wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Spędziliśmy parę dni w Waszym pięknym mieście i będziemy wspominać ten pobyt i nasz udział w wydarzeniach z radością i satysfakcją.>>


Monika Woleńska, Chór „Wrzosy Jesieni” Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku