Dorota Serwa _ Dyrektor Filharmonii w Szczecinie_wykadr2

Dorota Serwa – menedżer kultury, wykładowca PAN. Pełni funkcję dyrektora Filharmonii w Szczecinie od 2012 roku. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Poprzednio pełniła funkcję kierownika Działu Edukacji Muzeum Powstania Warszawskiego.

W 2014 Dorota Serwa przeprowadziła szczecińskich filharmoników do nowej siedziby przy ul. Małopolskiej. Sezon artystyczny 2014/2015 został zainaugurowany wyjątkowymi wydarzeniami muzycznymi, wśród nich koncertem symfonicznym pod batutą Jacka Kaspszyka, podczas którego została wykonana skomponowana specjalnie na inaugurację fanfara Krzysztofa Pendereckiego, i występem amerykańskiego wirtuoza gitary Steve’a Vaia.

Wśród muzycznych pasji Doroty Serwy znajdują się jazz i folklor, a także muzyka klasyczna XX wieku, w szczególności twórczość Witolda Lutosławskiego. W 2013 roku Dorota Serwa została odznaczona Medalem Stulecia Urodzin Witolda Lutosławskiego przyznawanym przez Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego.

IMG_3604

Marzena Więch ukończyła Studium Pedagogiczne – kierunek Metodyka Muzyki, Policealne Studium o specjalności Taniec, Podyplomowe Studium Emisji Głosu w  Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Brała udział w wielu festiwalach, konkursach oraz warsztatach chóralnych i wokalnych w Polsce, a także w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwecji, Czechach, na Litwie, Łotwie i in.

Od 1986r. pracuje na stanowisku nauczyciela muzyki i edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 8 w Policach. Śpiewa w Chórze Kameralnym ZUT w Szczecinie, od 2006r. prowadzi Policki Chór Kameralny „POSTSCRIPTUM”.

Aleksandra Janus

Aleksandra  Janus z wyróżnieniem ukończyła kierunek Dyrygentura Chóralna w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku pod kierunkiem prof. Zbigniewa Bruny. Jest współzałożycielem oraz dyrygentem Wejherowskiego Chóru Mieszanego “Camerata Musicale”, który istnieje od 2011r. Pod jej kierunkiem zespół zdobył nagrody na konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych w Polsce i za granicą. Współpracowała z chórami: „Cantores Veiherovienses” z Wejherowa, Chórem Akademii Morskiej w Gdyni, Chórem przy Hospicjum w Gdańsku oraz Zespołem Muzyki Dawnej „Cappella Gedanensis”, z którym występowała m.in. w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku oraz Filharmonii Narodowej w Warszawie. Ukończyła gdyńską Szkołę Muzyczną II stopnia w klasie organów. Jest nauczycielem w Szkole Muzycznej, gdzie prowadzi chór dziecięcy. Dwukrotnie wyróżniona Nagrodą Prezydenta Miasta Wejherowa za działania na rzecz kultury.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Paweł Kornicz – dyrygent, wokalista i kompozytor. Absolwent szczecińskiej filii Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Szef artystyczny „Deutsch Polnischer Chor HORYZONT”  –  niemiecko-polskiego chóru z Brüssow w Niemczech. Nauczyciel muzyki w SP nr 35 w Szczecinie, gdzie prowadzi chór szkolny. Prowadzi orkiestrę GAMELAN Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.  Zespoły te mają w swoim repertuarze kompozycje tworzone przez Pawła Kornicza i były wykonywane przez Orkiestrę Filharmonii Szczecińskiej oraz berliński „Ensemble für Alte Musik CON ANIMA”

Śpiewak Zespołu Wokalistów CAMERATA NOVA, z którym koncertował w wielu krajach z wybitnymi dyrygentami  i solistami m. in. z  :Mścisławem Rostropowiczem, Arvo Pärem, Piotrem Mossem, Jerzym Salworowskim, Zygmuntem Rychertem, Bożeną Harasimowicz-Ha i Leszekiem Możdżerem.

Szef artystyczny Szczecińskiego Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej, największego festiwalu wokalnego dla dzieci i młodzieży szkolnej w regionie.