Chór UTW „Atena” Oborniki Śląskie

obornikiChór UTW „Atena” powstał w 2004 roku w Obornikach Śląskich. Od 2006 roku jest pod dyrekcją mgr Ewy Skubisz. Liczy on 30 osób.
Występuje dla środowiska lokalnego – m.in. w Domu Pomocy Społecznej, w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, we Wrocławiu dla nauczycieli tajnego nauczania. Śpiewał też we Wrocławiu dla nauczycieli z okazji 100 rocznicy powstania Związku Nauczycielstwa Polskiego, w Obornikach Śląskich podczas poświęcenia sztandaru Sybiraków, oraz promocji książki „Księga Dolnośląskiej Ziemi Obornickiej”, brał udział w spektaklu słowno – muzycznym w ramach promocji książki „Głosy z przeszłości”, wzięliśmy udział w XX Międzynarodowym Koncercie Muzyki Kameralnej i Organowej w Szewcach oraz Obornikach Śląskich. Uświetnia uroczystości państwowe i kościelne. Uczestnicy chóru zdobyli prestiżowe nagrody biorąc udział w różnych konkursach i przeglądach. Oto niektóre z nich:
• II miejsce podczas II Ogólnopolskich Juwenaliów Trzeciego Wieku w Warszawie;
• dwukrotnie I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Sakralnej Vox Domini w Prusicach;
• I miejsce w I Ogólnopolskim Festiwalu Chórów i Zespołów Wokalnych Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Nowym Warpnie oraz specjalne wyróżnienie za najlepiej wykonany utwór ludowy;
• I miejsce w kategorii chórów podczas XV Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Żarach.
• I miejsce w III Dolnośląskim Przeglądzie Artystycznie Zakręconych Seniorów pn. ”Bo radość jest w nas” we Wrocławiu.

Dyrygent: Ewa Skubisz