Chór Echo Kresów, Kędzierzyn-Koźle

Chór Echo Kresów powstał w listopadzie 2011 r. Średnia wieku chórzystów ok. 70 lat.
Jego założycielem jest Adam Wołkowski muzyk, dyrygent, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, który jest jednocześnie akompaniatorem oraz aranżerem repertuaru muzycznego.
W czasie 8-letniej działalności, chór może pochwalić się nadspodziewanymi sukcesami biorąc udział w prestiżowych Ogólnopolskich Festiwalach, wygrywając do nich eliminacje i osiągając w finałach czołowe lokaty i uznanie w całym Kraju. Jest także laureatem ogólnopolskich przeglądów chóralnych m.in. w Warszawie, Krakowie, Gorzowie Wielkopolskim i Żarach.
Swoim śpiewem chór zdobył uznanie stając się Ambasadorem Kultury Kresowej. Chór wystąpił w ponad 120 koncertach w Kraju i zagranicą, występując z wielkim powodzeniem w Pradze i na Ukrainie.
„Echo Kresów” prowadzone przez Adama Wołkowskiego zdobywa nie tylko uznanie polskiej publiczności, ale także uznanie fachowców muzyki chóralnej. Chór najbardziej sobie ceni występy w Sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanem, w Łagiewnikach, Częstochowie, gdzie w 2016 r. otrzymuje na Światowym Kongresie Kresowian najwyższe wyróżnienie PREMIUM HONORIS CRESOVIANAE za wybitne zasługi na rzecz przywracania narodowej pamięci historii kresów, polskiej kultury i tradycji.
Ważnym osiągnięciem chóru było nagranie w 2015 r. długogrającej płyty CD pt. „Kraj Rodzinny Matki Mej’, a w 2016 r. nagrywa drugą płytę pt. „Nasze Polskie Betlejem”. Płyty są rozprowadzane jako cegiełki, zamawiane i rozprowadzane z wielkim powodzeniem w Kraju i na świecie, m.in. w USA, Kanadzie, Argentynie, Australii.
Ostatni sukces to nagroda specjalna dla Chóru Echo Kresów i I miejsce dla jego solistki Anny Woś z akompaniamentem chóru w finale XII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Lwowskiej i Bałaku Lwowskiego w Krakowie w 2018 r.

kategoria: chóry mieszane

Dyrygent:Adam Wołkowski

Repertuar konkursowy:
opr. Antoni Gref – Szła dzieweczka
autor nieznany, opr. Piotr Łysiak – Bywaj dziewczę
filipińska melodia ludowa, arr. George Hernandes – Rossas Pandan
komp. Andrias van Tonder – Siyjahamba

image_pdfZapisz jako PDFimage_printWydrukuj
Chór Echo Kresów, Kędzierzyn-Koźle